NASIL ÇALIŞIR?

NEVA Otomasyon, bakım servis hizmetlerinin geliştirilmesi, müşteri memnuniyetinin üst seviyelere çekilmesi için NEVA Elevator tarafından geliştirilen bir otomasyon sistemidir. Asansörlerin belirli unsurlara bölünerek, bu bölümlerin proses süreçlerinin el terminalleri vasıtasıyla kontrol altına alınması sürecidir. Özellikle asansörlerin kimlik bilgilerinin detaylı bir şekilde oluşturulması ve hizmet süreleri(ömürleri) içinde yapılan her türlü bakım, onarım ve arıza hizmetlerinin kayıt altına alınması ile bir profil şekillendirme hizmetidir.

NEVA Otomasyon Çalışma İlkeleri:

  • Asansör/Asansörler, yetkili ekipler tarafından durum tespit çalışmasına tabi tutularak teknik raporları oluşturulur.
  • Bu veriler el terminalleri vasıtasıyla NEVA Otomasyon Sistemine aktarılır.
  • Kimlik bilgileri oluşturulan asansörlerin servis ve bakım modülleri oluşturulur.
  • Bakım servisi oluşturulan modüller ilgili bölge bakım yetkililerine bakım ve rota tanımları belirlenerek el terminallerine aktarılır.
  • Bakım hizmeti verilen asansörlere eklenen QR kodlar vasıtasıyla bakım hizmeti başladığı anda SMS vasıtasıyla müşterilerin mobil cihazlarına bakım hizmetinin başladığı bildirilir.
  • Bakım esnasında yapılan butun işlerin resimleri cekilerek ( kuyu dibi kabın üstü makıne dairesi ve degişen parcaların fotgrafları ) Neva otomasyon sistemine aktarılır
  • Bakım hizmeti bitirildiğinde yine aynı şekilde SMS vasıtasıyla hizmetin tamamlandığı bildirilir. İsteğe bağlı olarak yapılan bakım hizmet raporları müşterilere mail vasıtasıyla bildirilir.

KULLANMA

NEVA Otomasyon Hizmetinden faydalanmak için öncelikli olarak servis sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Müşterilerin taleplerine uygun olarak servis ve bakım paketleri bulunmaktadır.